sobota, 10 listopada 2012

Biżuteria i nie tylko

U mnie na tapecie, a właściwie w rączkach biżuteria.

Za nim jednak pokażę moje biżuteryjne dzieła pochwalę Rachel - http://jedit-kolory.blogspot.com/  od której dostałam wspaniałą, ręcznie wykonaną kartkę. Ta dziewczyna to ma talent. A te skrzydła ?! Ach....

Wielkimi krokami zbliżają się święta (widać to w sklepach) także moja biżuteria w sam raz przyda się na prezenty dla mamy czy siostry.

Z nici bambusowych w połączeniu z drewnianymi koralikami stworzyłam lekki naszyjnik, który świetnie pasuje do zimowych, wełnianych ubrań.

W ruch poszły również  koraliki taho. Zastanawiam się dlaczego im bardziej mozolna technika tym bardziej mnie fascynuje. Ale tak to już chyba mam. Pamiętam jak kiedyś z cieniutkiej włóczki tworzyłam swetry z wrabianymi wzorami. Wcale mnie nie zniechęcało to, że wokół mnie było kilka motków włóczki, które trzeba było cały czas pilnować, żeby nie stworzyły jednej wielkiej plątaniny. Niestety nie jestem w stanie pokazać wam żadnego moje wrabianego arcydzieła, bo tworzyłam je jeszcze w czasach, kiedy nikt nie myślał o blogach i prezentowaniu swoich prac. (przynajmniej w naszym kraju). W każdym razie swetry się rozeszły, ale cierpliwość mi została . Przynajmniej do tego :)

A to moja biżuteria. 


Na koniec chciałam wam przedstawić mojego cudownego kota, który grzebał i grzebał w moim pudełku z "gotowcami" .......... i wygrzebał taki oto szalik.Ażurowy szalik prezentował w poprzednim wpisie.


 Czyż nie wygląda ślicznie? Kot oczywiście .

3 komentarze:

rachel pisze...

hahahaha...kot wie, co piękne- ma gust:)
cieszę się że karteczka się spodobała (też uwielbiam te skrzydła)....a twoje skończone dzieła - śliczne:)- no i podziwiam za cierpliwość, bo byłam, macałam...i ja rady bym przy tym za nic nie dała...hahaha:)

Drucikowo i nie tylko pisze...

Widzisz, jakie my zdolne kobitki, ja tam przy twoich kartach wymiękam. Jakbym się wzięła za robienie takiej kartki to raczej wyglądałaby zupełnie inaczej :)

rachel pisze...

a może kiedyś spróbujesz?...przyjedziesz i pokartkujemy:)